Renja

Kamień Wulkaniczny – kamień ochronny!

Home  >>  Uncategorized  >>  Kamień Wulkaniczny – kamień ochronny!

Kamień Wulkaniczny – kamień ochronny!

On 18 czerwca, 2020, Posted by , In Uncategorized, With No Comments

Kamienie wulkaniczne to naturalne minerały powstające w wyniku wybuchu wulkanów lub oparów tworzących się na skutek zderzenia meteorytów. Posiadają nierówną, pęcherzykowatą i porowatą strukturę pokrytą miniaturowymi bruzdami. I chociaż wszystkie wydają się do siebie podobne, prawdopodobnie nie znajdziemy dwóch identycznych kamieni. To jedna z cech, które wg mnie, nadają tym kamieniom niezwykłej magii i uroku.

 

Kamień wulkaniczny – moc czterech żywiołów

Kamienie wulkaniczne łączą w sobie energię i moc czterech żywiołów – wody, ognia, powietrza i ziemi. Ponieważ ich powstanie jest ściśle związane z mocą naszej planety, są szczególnie polecane osobom, które pragną wzmocnić swoją łączność z energią Matki Ziemi. Energia kamieni wulkanicznych posiada zdolność wypalania nagromadzonych w człowieku oraz w jego otoczeniu negatywnych emocji a jednocześnie przekształca je w mobilizującą do działania siłę i moc sprawczą. Pełni więc niezwykłą rolę ochronną dla ludzkiego organizmu, zarówno na poziomie ciała jak i na poziomie emocji.

Energia kamienia wulkanicznego pomaga wyciszyć się i odprężyć zmęczonemu ciału. Ma dobroczynny wpływ na napięte i wyczerpane długim wysiłkiem mięśnie i stawy oraz wspomaga leczenie dolegliwości reumatycznych. Oczyszcza wszystkie czakry oraz aurę – wzmacnia je i chroni, dzięki czemu stajemy się wolni od negatywnych wpływów otoczenia oraz własnych negatywnych myśli i przekonań.

 

Kamienie wulkaniczne w termoterapii

Kamienie wulkaniczne mają zdolność długiego utrzymywania i powolnego oddawania ciepła, dlatego stosowane są w zabiegach opartych na termoterapii. Masaż gorącymi kamieniami to niezwykle przyjemny oraz regenerujący i leczniczy zabieg pozwalający przywrócić siły zmęczonemu organizmowi, uwolnić od napięć i stresu zarówno ciało jak i umysł. Zabiegi gorącymi kamieniami dodatkowo zwalczają wiele problemów skórnych.

 

Kamienie wulkaniczne w aromaterapii

Kamień wulkaniczny może tez pełnić rolę dyfuzora, tak samo jak długo oddaje nagromadzone w nim ciepło, tak też skropiony kilkoma kroplami olejku eterycznego lub ulubionymi perfumami, w kontakcie ze skórą, pod wpływem wytwarzanego ciepła, powoli i równomiernie uwalnia zapach zaaplikowanej mieszanki eterycznej. Dzięki temu jest doskonałym narzędziem aromaterapeutycznym.

Kamień wulkaniczny jako dyfuzor, najlepiej sprawdza się jako element biżuterii, np. jako jeden lub kilka kamieni w bransoletkach. Jeśli chcesz stale mieć przy sobie swój ulubiony zapach i wspomagać swój układ nerwowy ulubionym olejkiem, po prostu skrapiaj każdego dnia kamień kilkoma kroplami olejku eterycznego. Jeśli wybierzesz dobrej jakości naturalne olejki, ulubiony zapach będzie towarzyszył Ci przez cały dzień i wspomagał w trudnych chwilach dnia.

 

Kamień wulkaniczny – dyfuzor ochronny przed komarami, meszkami i kleszczami

Biżuteria z kamieniem wulkanicznym to także świetne rozwiązanie pozwalające uchronić się latem przez przykrymi ukąszeniami komarów, meszek a nawet kleszczy. Możesz samodzielnie stworzyć lub kupić gotową mieszankę olejków eterycznych odstraszających owady i skraplać nią kamień w Twojej bransoletce. Ten sposób ochrony przed owadami jest szczególnie istotny, jeśli weźmiemy pod uwagę jak wiele szkodliwych i toksycznych substancji zawierają gotowe środki odstraszające owady, które zazwyczaj aplikuje się bezpośrednio na skórę. W tym przypadku możesz bez ryzyka stosować też zapachy cytrusowe i każde inne które aplikowane bezpośrednio na skórę mogą mieć działanie fotouczulające a takimi olejkami są np. bergamota, pomarańczy czy cytryna.

  • Najskuteczniejsze olejki eteryczne które odstraszają komary to lawenda, mięta, bergamota, paczuli, eukaliptus, goździk i rozmaryn.
  • Olejki które najlepiej zadziałają nie tylko na komary ale także na kleszcze to rozmaryn, geranium, drzewo herbaciane, trawa cytrynowa, goździk, tymianek i szałwia.

W każdym z tych olejków znajdują się substancje, które owady uważają za szczególnie dla nich przykre. Podczas kiedy komary, meszki i kleszcze przyciąga do nas dwutlenek węgla wydychany wraz z tlenem oraz kwas mlekowy, będący składnikiem potu, w tym samym momencie ciepło naszego ciała aktywuje dawkę nagromadzonego w kamieniu wulkanicznym olejku eterycznego, zniechęcając tym samym owady do ataku. Czyż to nie jest rozwiązanie idealne? 🙂

Jak już zapewne się przekonałaś, kamień wulkaniczny to naturalne remedium na wszelkie „bolączki” 😉 Spełnia funkcje ochronną na każdym poziomie, zarówno ducha jak i zupełnie przyziemnych spraw cielesnych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się