Renja

Dotyk Motyla – Masaż dla dzieci

Home  >>  Masaże  >>  Dotyk Motyla – Masaż dla dzieci

Masaż Dotyk Motyla jest jedną z technik terapii Łagodnej Bio-Energetyki i został opracowany przez dr Evę Reich w latach 50-tych. Charakteryzuje się delikatnymi technikami o niezwykłej mocy terapeutycznej. Ten niezwykle delikatny dotyk może działać energetyzująco lub uspokajająco w zależności od energetycznych potrzeb osoby masowanej. Dotyk nie jest bolesny ani inwazyjny, wykonywany jest poprzez ubranie i zawsze w obecności rodzica.

Masaż Dotyk Motyla opracowany był pierwotnie aby pomóc noworodkom przeżyć oraz wspierać budowanie więzi między rodzicami i dziećmi. Z czasem przekształcił się w skuteczne i wszechstronne narzędzie wspomagające zdrowie i rozwój człowieka już od dnia narodzin.

Celem tego masażu jest jest przywrócenie naturalnego przepływu energii życiowej który bywa zaburzony nie tylko pod wpływem przeżytych traum ale także w wyniku wielu codziennych stresujących zdarzeń oraz pod wpływem intensywności doświadczanych bodźców.  Masaż Dotyk Motyla pomaga rozwijać opiekuńczość i delikatność. Rozpuszcza emocjonalne napięcia w ciele i uzdrawia traumy okołoporodowe. Jest niezastąpionym narzędziem wspomagającym zdrowy rozwój psychofizyczny dziecka.

Zalety masażu Dotyk Motyla:

  • łagodzi objawy stresu, rozpuszcza napięcia,
  • uzdrawia traumy okołoporodowe i odbudowuje energię po wypadku lub chorobie,
  • poprawia biologiczne funkcjonowanie organizmu,
  • harmonizuje i przywraca przepływ energii życiowej,
  • działa rozluźniająco przy kolkach niemowlęcych,
  • pomaga dzieciom z nadaktywnością np. w trudnościach z zasypianiem
  • ułatwia nawiązanie kontaktu z własnym ciałem

 

Masaż Dotyk Motyla trwa około 20 minut i odbywa się w obecności rodzica.

Pierwsza wizyta trwa nieco dłużej, ok 1 godziny, ponieważ często potrzebny jest dodatkowy czas aby dziecko oswoiło się z miejscem i poczuło na tyle bezpiecznie by poddać się masażowi.

Cena pierwszej wizyty 80 zł /1h

Cena kolejnej wizyty 40 zł / 30-40 minut

 

 

 

Skontaktuj się