Renja

Warsztaty Automasażu i Jogi Twarzy

Home  >>  Warsztaty Automasażu i Jogi Twarzy

Joga Twarzy to ćwiczenia dostosowane do potrzeb konkretnych obszarów i mięśni twarzy. Uznaje się ją za naturalną metodę liftingu i odmładzania, będącą jednocześnie metodą relaksacyjną. Joga twarzy działa odmładzająco na wielu płaszczyznach, eliminując różne przyczyny i efekty starzenia się. Jej filozofia łączy w sobie metody relaksacyjne i techniki zdrowego trybu życia, przez co oddziałuje na wygląd i samopoczucie w bardzo szerokim zakresie.

Masaż należy do najstarszej dziedziny wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuałów religijnych. Obecnie coraz częściej skłaniamy się do wykorzystywania naturalnych metod przywracania zdrowia, do jakich bez wątpienia zaliczamy masaż. Oprócz zbawiennego wpływu na zdrowie, masaż niesie wiele właściwości upiększających i odmładzających. Coraz częściej stosuje się go w gabinetach kosmetycznych, gdzie stanowi często podstawowy element zabiegu.

Jak masaż działa na organizm?

Masaż to rodzaj zewnętrznego bodźca mechanicznego. Bodziec działa na skórę, mięśnie, układ nerwowy, naczynia krwionośne i układ limfatyczny co wpływa korzystnie na wygląd i zdrowie organizmu. Odpowiednio dobrane techniki masażu pozwalają na utrzymanie stałości i równowagi naszego organizmu, reguluje procesy zachodzące w skórze, szybsze usuwanie toksyn oraz przywracanie zdolności tkanek do regeneracji. Pod wpływem masażu krew w organizmie zaczyna szybciej krążyć. Temperatura skóry po masażu może wzrosnąć nawet ok 2 st. C Podczas masażu zwiększa się przepływ krwi w naczyniach włosowatych, dzięki czemu zachodzi wymiana pomiędzy krwią a pozostałymi tkankami. Skóra staje się lepiej dożywiona, dotleniona, zyskuje większą sprężystość i elastyczność co bezpośrednio wpływa na efekt jej odmłodzenia. Podczas masażu usuwamy zrogowaciały naskórek oraz wyprowadzamy na zewnątrz zawartości gruczołów potowych i łojowych co powoduje oczyszczenie skóry i wpływa na to że skóra lepiej oddycha. Masaż wspomaga także przemianę materii, ułatwia dostarczenie skórze substancji odżywczych i tlenu. Podczas masażu następuje szybsze usunięcie zbędnych produktów przemiany materii oraz uaktywnienie układu limfatycznego: następuje szybszy przepływ chłonki, która nadmiernie zgromadzona w tkankach powodując obrzęki. Dzięki masażowi możemy w łatwy i bezpieczny sposób pozbyć się opuchlizny z okolic oczu i innych części twarzy i ciała.

Automasaż jest techniką masażu zalecaną do samodzielnego wykonywania w domu. Wykonywany regularnie przyniesie wymierne efekty zdrowotne i upiększające a także wpłynie pozytywnie na twoje samopoczucie.

Przeciwwskazania do automasażu twarzy:

  • aktywne nowotwory,
  • stan po ekstrakcji zęba,
  • migdałki w stanie ropnym,
  • stany zapalne w okolicach masowanych tkanek,
  • gorączka,
  • trądzik w fazie aktywnej,
  • inwazyjne zabiegi kosmetyczne (botoks, nici itp. – do około 10-14 dni po zabiegu)

Skontaktuj się